Sprzątanie Świata 2015

„Wyprawa –poprawa” to hasło finałowe 22 akcji „Sprzątania Świata, która odbywa się w Polsce corocznie w trzeci weekend września. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w dniach 18. – 20. września.
Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły również włączyli się do tej akcji, zbierając śmieci w okolicy szkoły. W tym roku szkolnym działanie to było koordynowane przez uczniów naszej szkoły, należących do Koła Młodego Ekologa, którzy realizują w ten sposób projekt „Walory przyrodnicze gminy Brzeźnica” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Właśnie z tych środków zakupione zostały rękawice oraz worki potrzebne do przeprowadzenia akcji. Uczniowie postarali się, aby w tym roku segregować śmieci, dlatego otrzymane worki oklejone zostały naklejkami z napisami ułatwiającymi prawidłową segregację zbieranych surowców wtórnych. Biorący udział w akcji uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz przedszkolaki, w ten sposób uczyły się przyjaznego dla naszego środowiska zachowania.
W tegorocznej akcji zebraliśmy łącznie 2 worki odpadów szklanych, 2 worki plastików, 1 worek odpadów metalowych oraz 2 worki innych odpadów.

Zdzisława Ciepiela

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content