Szlaki papieskie

1 kwietnia 2016

1 kwietnia br. w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy odbędzie się spotkanie autorskie z Panią Urszulą Własiuk. W związku z tym, iż nasza szkoła wkrótce otrzyma  imię Św. Jana Pawła II  i przez Marcyporębę przebiega Szlak Papieski „Nie lękajcie się!” uczniowie klasy VI oraz nauczyciele wezmą udział w tym wydarzeniu. W przyszłości planujemy nie tylko wędrować tym szlakiem, ale również przejąc nad nim opiekę nad na terenie Marcyporęby ( inwentaryzacja szlaku, malowanie znaków itp).

Bardzo serdecznie zapraszamy Rodziców na to autorskie spotkanie  .

Informacje o Szlaku Papieskim „Nie lękajcie się!”

„PŁASKOWYŻ DRABOŻA. (….)
– Szlak Papieski „Nie lękajcie się!” powstał w roku 2010 z inicjatywy gminy Brzeźnica, która zaprosiła do wspólnego działania Fundację Szlaki Papieskie oraz gminy: Liszki, Czernichów i Kalwarię Zebrzydowską. Powstało dzieło czterech gmin na terenie pięciu dekanatów: oznakowany Szlak Papieski, prowadzący tradycyjnym szlakiem pielgrzymkowym z krakowskiego Salwatora przez Rączną – Czernichów– Draboż do Kalwarii Zebrzydowskiej. W latach pięćdziesiątych XX w. wędrował tymi drogami ks. dr Karol Wojtyła podczas jednodniowych wypadów za miasto, kończących się u Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Odwiedzał też, jako Arcypasterz, istniejące na tym terenie parafie. Szlak poświęcił – 16 V 2010 r. przy kapliczce na wzniesieniu Draboż (432 m n.p.m.) o. Damian Muskus kustosz sanktuarium kalwaryjskiego, obecnie biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Przy kamieniach pamiątkowych na tym Szlaku, stoją krzyże papieskie, poświęcone 20 III 2010 r. w Krakowie przez kard. Stanisława Dziwisza. Okolicę przecina linia kolejowa Pociągu Papieskiego: Kraków-Skawina-Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice, poświęconego przez Benedykta XVI w maju 2006 roku.”

Informacja pochodzi ze strony: http://szlakipapieskie.pl/index.php?menu=szlaki_papieskie

Szlak Papieski

Zobacz więcej informacji o Szlakach Papieskich w Polsce

 

 

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content