ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ –MIEDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI – 2022 W NASZEJ SZKOLE

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to najważniejsze święto ekologiczne, które przypomina nam jak ważna jest troska o środowisko naszej planety. Stanowi świetną okazję, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, aby przyszłe pokolenia mogły w pełni cieszyć się z darów, jakie oferuje nam Matka Natura. W naszej szkole to ważne święto obchodziliśmy 25 kwietnia 2022 r.

Pierwszy Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku z inicjatywy amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który jako jeden z nielicznych polityków w tamtym okresie zwracał uwagę na bardzo słabą świadomość społeczeństwa dotyczącą potrzeby ochrony środowiska. Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta była katastrofa ekologiczna w Santa Barbara, u wybrzeży Kalifornii.  Wskutek wybuchu na platformie wiertniczej, do oceanu rozlało się wtedy ok. 100 tys. baryłek ropy naftowej, niemal całkowicie degradując życie morskie w tym rejonie.

Współcześnie, Dzień Ziemi jest obchodzony aż w 192 krajach. W obchody angażują się rządy, firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie oraz szkoły, które przygotowują różnorodne uroczystości oraz wydarzenia, mające na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z ingerencją człowieka w środowisko.

W tym roku Dzień Ziemi odbywa się pod hasłem Zainwestuj w Naszą Planetę, przypominając, że ochrona przyrody to wspólne działanie i odpowiedzialność nas wszystkich.

Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym podejmowali szereg działań, przez które „Inwestowali w Naszą Planetę”.

Były to między innymi działania, które realizowane były podczas zajęć rozwijających kreatywność „Kreatywnie dla środowiska” przez uczniów klas ósmych.

Właśnie obchody tegorocznego Dnia Ziemi w naszej szkole pozwoliły na zaprezentowanie całej społeczności szkolnej działań prowadzonych z wykorzystaniem metody projektu edukacyjnego w ramach udziału uczniów klas ósmych w projekcie „Ekologiczna Szkoła” realizowanym we współpracy a Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

zobacz zdjęcia

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content