Wyjazd uczniów do Wadowickiego Centrum Kultury

Dnia 5 października 2017 roku klasy V, VI i VII wybrały się do Wadowickiego Centrum Kultury, w którym Teatr Współczesny z Krakowa prezentował sztukę pt. „Mity”. Tematyka sztuki jest bezpośrednio związana z programem nauczania języka polskiego.  Spektakl widzów zaskoczył, gdyż wiele osób spodziewało się klasycznej interpretacji mitów. Natomiast akcja sztuki rozgrywała się we współczesnej szkole. Bohaterem przedstawienia był niesforny uczeń Mietek, który  nie opanował wymaganych programem mitów. Jego polonistka i klasowi prymusi postanowili mu w tym pomóc. W tym celu specjalnie dla Mietka zainscenizowali spotkania ze znanymi mitologicznymi postaciami m.in. Prometeuszem, Heraklesem i Orfeuszem. Spotkania stały się pretekstem do wprowadzenia wielu zabawnych sytuacji i dialogów, które niezmiernie bawiły widzów.

Choć scenografia niebyła zbyt bogata, prezentowała się atrakcyjnie dzięki licznym efektom specjalnym: dymom, sztucznemu wiatrowi, różnokolorowym , migoczącym światłom i projekcjom multimedialnym. Uroku spektaklowi dodawały też rytmiczne, dynamiczne piosenki z werwą  wykonywane przez aktorów. Szybkie tempo przedstawienia sprawiło, że nikt się podczas niego nie nudził.

Niektórzy widzowie ocenili  spektakl jako rewelacyjny.  Rzeczywiście był pełen humoru, a do tego wartościowy i pouczający.

6 października Centrum Kultury w Wadowicach odwiedzili uczniowie klas I, II i III. Wybrali się na przedstawienie pt. „Karolcia” przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie. Adaptacja znanej lektury również okazała się udana. Pomysłowa realizacja, piosenki i humor sprawiły, że dzieci nie nudziły się i każdy znalazł coś dla siebie. Nawet rzęsisty deszcz w drodze do autokaru nie zepsuł nam humoru, a pierwszaki niestrudzenie śpiewały niekończącą się piosenkę „Koła autobusu kręcą się…”

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content