Wycieczka klasy IV na Trawną Górę

W dniu 18 czerwca klasa czwarta wybrała się na pieszą wycieczkę na Trawną Górę. Zaplanowaliśmy ją na godzinie wychowawczej jeszcze podczas nauczania zdalnego. Naszym celem było wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, w miłej atmosferze po powrocie do nauki  w szkole. 

Droga na Trawną Górę była długa, ale krajobrazy, które obserwowaliśmy podczas wędrówki oraz miłe wspólne rozmowy wynagradzały nasz trud. Mogliśmy zwrócić uwagę na poznawane przez nas na lekcji przyrody elementy krajobrazu, które są charakterystyczne dla naszej miejscowości. 

Naszą drogę w pewnym momencie przeciął niewielki padalec, którego co nieco wystraszyliśmy się, bo myśleliśmy, że to jest żmija. Było również spotkanie ze ślimakiem, który w pewnym momencie został dostrzeżony na bucie przez naszą koleżankę i bardzo ją zaskoczył. 

Porównywaliśmy również w czasie drogi różne przykłady środowiska lądowego i na żywo mogliśmy wykorzystać  wiadomości z lekcji do oceny warunków panujących w lesie, na łące jak również na polach uprawnych położonych w pobliżu trasy naszej wędrówki. 

Podczas wycieczki dopisała nam pogoda, a widoki które mogliśmy obserwować wędrując zachęcały do robienia zdjęć.

A na Trawnej Górze czekała na nas moc smacznych niespodzianek, odpoczynek  oraz okazja do wspólnych zabaw w kalambury, gry w dwa ognie i innych zabaw z piłką. W ognisku upiekły się ziemniaki, które z apetytem zjedliśmy. Czas szybko minął i musieliśmy zbierać się do powrotu do szkoły. Tym razem droga  prowadziła inną trasą, ale była równie ciekawa i pełna okazji do  prowadzenia obserwacji i odkrywania oraz poznawania naszej okolicy, jak również rozpoznawania mijanych roślin, czy obserwacji mijanych zabudowań, pięknych krajobrazów i działań człowieka.

Super, że udała się nam wycieczka, którą wspólnie zaplanowaliśmy. 

Z. C.

zobacz zdjęcia

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content