Wycieczka do Ustronia

 

15 czerwca dzieci z „Zerówki” oraz klasy pierwszej pod opieką wychowawców oraz rodziców odwiedziły Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu.

 Tuż za bramą Parku przywitały nas jelenie oraz daniele, które chętnie podchodziły do dzieci, oczekując na karmę. Przemieszczając się po ścieżkach mogliśmy zobaczyć muflony, alpaki, chińskie czarne świnki, dziki, żubry, kózki oraz muła.

Kolejną atrakcją była obserwacja lotów ptaków drapieżnych: myszołowa, południowoamerykańskiego orła Aguja oraz sokoła, które słuchały poleceń sokolników, za loty oczekując nagrody – karmy. Dowiedzieliśmy się, że ptaki wybierają się niekiedy dalej, trzeba na nie czekać chwilę, gdyż czasami robią sobie dłuższe wycieczki, jednak zawsze wracają do swoich klatek.

Z kolei w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej oglądaliśmy różnorodne trofea myśliwskie z różnych kontynentów, ptactwo oraz sylwetki różnych zwierząt leśnych.

Następnie mogliśmy obserwować loty sów: płomykówki oraz puchacza. Opiekunowie ptaków podczas lotów przybliżali nam podstawowe informacje o każdym obserwowanym gatunku, zwracając uwagę na sposób rozglądania się, bezszelestne loty oraz zrozumiale objaśniali pojęcia związane z ptakami. Na koniec każdego pokazu ptaki zachęcone nagrodą samodzielnie wprowadzane były do swoich pomieszczeń.

Po zakończonym pokazie udaliśmy się do wyczekiwanego miejsca – na plac zabaw po drodze mijając chatki z bajkami, z których rozlegały się ich treści lub piosenki. Dzieci przyglądały się znanym bohaterom i wspominały ich znane przygody, rozpoznając bezbłędnie ich tytuły. Mogły również zakupić pamiątki, aby radość z wyjazdu była większa oraz przekąskę, czy lody. Później nastąpiły zabawy na placu zabaw: zjeżdżalnię, wspinanie na pająka, basen z piłeczkami, trampolina i wiele innych, z których to atrakcji korzystały do woli.

Wrócili do Marcyporęby z miłymi wspomnieniami oraz zakupionymi pamiątkami takimi jak pluszowe lemury, sarenki, figurki sów czy łuki.

Wycieczka dostarczyła wielu przyjemnych wrażeń, które zapamiętamy na długo.

Z.C.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content