Wycieczka do Energylandii

                29 kwietnia uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w wycieczce do Rodzinnego Parku  Rozrywki w Zatorze. Wycieczkę  tę ufundowała uczniom Rada Rodziców. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, podczas wycieczki  roli opiekunów oprócz nauczycieli podjęło się także bardzo wielu rodziców. Dzięki temu potworzyły się małe, mobilne grupki, które sprawnie i szybko, a co najważniejsze pod nadzorem dorosłych mogły poruszać się po rozległym obszarze parku.

                Atrakcji w Energylandii jest mnóstwo i każdy może tam znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Najodważniejsi i najstarsi  zaraz po przyjeździe ruszyli śmiało do strefy ekstremalnej. Kto nie lubi zbytnio tej formy rozrywki, mógł wybrać strefę familijną. Najmłodsi zaś spędzili prawie  cały  czas w strefie dziecięcej. Oprócz przejażdżek pojazdami  poruszającymi  się gwałtownie w różnych dziwnych kierunkach w Energylandii można  też obejrzeć  pokazy filmowe  w kinie 7D, pokazy np.  freestyl’u , pograć na różnego typu automatach oraz zjeść coś smacznego lub wypić bajecznie kolorowego drinka.

                Mnóstwo mocnych wrażeń i niezwykłe doznania podczas korzystania z różnego typu roller coasterów i pojazdów wodnych sprawiły, że czas w Energylandii upływał nadzwyczaj  szybko.  Ani się nie obejrzeliśmy, a już trzeba było wracać do autokaru. Wtedy dopiero, gdy opadły emocje,  niektórzy poczuli, jak bardzo są zmęczeni wielogodzinnym bieganiem po parku.  Kto się przeliczył ze swoimi siłami i nadmiernie wyeksploatował swój organizm, musiał „odpokutować”. Na szczęście długi weekend sprawił, że nadmiernie wytrzęsione ciała mogły się odpowiednio zregenerować , a frekwencja w szkole na tym nie ucierpiała.

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content