Wielki sukces sportowy uczniów z Marcyporęby

 

Wielki sukces sportowy uczniów z Marcyporęby

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie po zaciętych eliminacjach awansowali zarówno indywidualnie jak i drużynowo do finału wojewódzkiego rozgrywek w tenisie stołowym.

 14 i 20 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Choczni w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostały rozegrane zawody tenisa stołowego. Był to już szczebel rejonowy. Rejon w tym wypadku obejmował powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski i wadowicki. Walczono o zwycięstwo zarówno indywidualne jak i drużynowe w kategorii  dziewcząt i chłopców. Uczniowie z Marcyporęby pierwszy raz w historii szkoły wywalczyli podwójny awans do zawodów wojewódzkich, które w kwietniu zostaną rozegrane w Limanowej. Awansowała drużyna dziewcząt, zajmując I miejsce w Półfinale Wojewódzkim Tenisa Stołowego. Skład zwycięskiej drużyny: Kamila Wiecheć, Anita Morek i Marcelina Grzywa. Dziewczęta swoje wysokie umiejętności potwierdziły także w rozgrywkach indywidualnych, zajmując w Finale Rejonowym wysokie miejsca i tym samym awansując do dalszych rozgrywek. Kamila Wiecheć wywalczyła II miejsce, Marcelina Grzywa – V, a Anita Morek – VI.  Wśród chłopców V miejsce wywalczył Adam Bobula i także on będzie uczestniczył w finale wojewódzkim.

Na tak wybitny sukces sportowy złożyło się wiele czynników, m. in. ciężka praca, zaangażowanie i determinacja samych uczniów, ale też i odpowiednie działania podejmowane przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Mieczysława Chojnę.  Na podkreślenie zasługuje również bardzo dobra współpraca z rodzicami, którzy ofiarnie wspierali swoje pociechy.

Gratulujemy młodym tenisistkom i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content