W Spichlerzu Książki

W dniu 25 maja 2017 r. odwiedziliśmy Spichlerz Książki w Brzeźnicy. Najpierw obejrzeliśmy wystawę prezentującą prace z konkursu plastycznego: „Wisła – królową polskich rzek. Wśród prezentowanych prac mogliśmy obejrzeć również prace, które przygotowali uczniowie z naszej szkoły. Wszystkie prace podobały się nam.

Następnie pani Wiesława Jarguz zaprezentowała nam zbiory Gminnej Biblioteki, opowiadając, w jaki sposób zostały one uporządkowane. Zostaliśmy zaproszeni w podróż „pociągiem”, podczas której mogliśmy oglądać działy z książkami, aż dotarliśmy do działu „Literatura dla dzieci” Pani poprosiła nas o wybranie sobie po jednej książce. Gdy już każdy z nas to zrobił rozpoczęła się wspólna rozmowa o książkach, które lubimy. Poznawaliśmy autorów i tytuły wybranych książek dla dzieci. Oglądaliśmy ilustracje i słuchaliśmy niesamowitych opowieści Pani Bibliotekarki o książkach oraz ich autorach.

Później obejrzeliśmy prezentację na temat baśni naszej gminy Brzeźnicy, które napisali uczniowie różnych szkół z terenu naszej gminy. Poznane legendy były interesujące.

Na zakończenie czekał na nas miły poczęstunek. Otrzymaliśmy również zakładki do książek.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Szkoda, że tak szybko się skończyło.

Gorąco dziękujemy pani Wiesławie Jarguz za tę interesującą podróż do krainy książek.

Uczniowie klasy I i II

ze Szkoły Podstawowej

im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content