W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II

W niedzielę 14 października 2018 r. w kościele parafialnym w Marcyporębie odbyła się uroczysta Msza Święta z licznym udziałem przedstawicieli naszej społeczności szkolnej. Oczywiście obecny był poczet sztandarowy. Przedstawiciele uczniów, nauczycieli oraz rodziców czytali i śpiewali modlitwy oraz zanosili do ołtarza dary. Pięknie i jak zwykle radośnie zaprezentowała się schola, a ministrantów było tylu, że aż trudno było im się pomieścić w pobliżu Stołu Pańskiego.

Wszystko to z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim chcieliśmy uczcić osobę naszego Patrona świętego Jana Pawła II w 40 –tą rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową. Obchodziliśmy także w ten sposób XVIII już Dzień Papieski. No a poza tym akurat tego dnia przypadał Dzień Komisji Edukacji Narodowej, więc pragnęliśmy podziękować Bogu za dotychczasowe łaski i prosić Go za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli i innych pracowników oświaty oraz wspieranie ich w dalszej pracy.

Po zakończeniu Sumy uczniowie szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony osobie Naszego Patrona. Wierni mogli przypomnieć sobie najważniejsze fakty z biografii Karola Wojtyły oraz Jego dokonania jako papieża. Zostały wygłoszone również fragmenty wierszy i innych tekstów Ojca Świętego, które tematyką  wiązały się ze szkołą i nauczaniem. Montaż został urozmaicony pokazem multimedialnym oraz pieśniami w wykonaniu trzecioklasistów, którzy śpiewali melodyjnie i z wielkim zapałem. Mamy nadzieję, iż nasz Święty Patron, patrząc na nas z nieba, był zadowolony, że „my, Jana Pawła uczniowie”, pamiętamy o Nim i czcimy Jego pamięć.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content