Udział „Małych Gigantów” z Marcyporęby w obchodach Międzynarodowego Dnia Latarni Morskich w Niechorzu

            Jedną z wielu atrakcji dla uczestników kolonii letniej w Pogorzelicy było zwiedzanie czynnej latarni morskiej, która znajduje się w Niechorzu. Wybudowano ją w 1866 r., ma 45 m wysokości. Na trzydziestym siódmym metrze mieści się taras widokowy dla zwiedzających. Rozciąga się z niego wspaniały widok na morze, plażę, Rezerwat przyrody Jezioro Liwia Łuża i przyległe miejscowości nadmorskie. Na polskim wybrzeżu działa 15 takich latarni.

            Do Niechorza udaliśmy się autokarem w sobotę 14 sierpnia br. i mieliśmy szczęście trafić na obchody Międzynarodowego Dnia Latarni Morskich. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, gdyż uroczystościom towarzyszyły zabawy, konkursy, quizy, animacje dla dzieci, śpiew i muzyka. Nasza grupa w swych czerwonych czapeczkach z napisem „Gmina Brzeźnica” została od razu zauważona przez prowadzących imprezę. Ciepło nas przyjęto, a dzieci jak zawsze były aktywne i chętne do zabawy. W jednej z konkurencji sportowych  nasz kolonista Filip zajął III miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Wszystkich chętnych ozdobiono kolorowymi tatuażami, a my też zostawiliśmy po sobie pamiątkę – wymalowany na bruku dużymi, kolorowymi literami napis „BRZEŹNICA!”. Nie lada frajdą dla dzieci były również puszczane mieniące się bańki mydlane. Było bieganie za nimi, łapanie i ich  rozbijanie. Radosna aktywność naszych kolonistów została uwieczniona w formie filmiku, który można zobaczyć na Facebooku (Latarnia Morska w Niechorzu).

            Wszystkie te atrakcje bardzo poprawiły nam humor i dały mnóstwo wspaniałej zabawy. Chętnie zostalibyśmy dłużej, ale czekała nas wędrówka piaszczystym brzegiem morza do ośrodka, a w tym dniu zaplanowano jeszcze ognisko i pieczenie kiełbasek.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content