Szkolna wigilia

Szkolna Wigilia

                Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły spotkali się w domu ludowym, aby  przy jasełkach, dzieląc się opłatkiem, godnie rozstać się przed nadchodzącą przerwą świąteczną.

                Na przybywających uczniów czekała pięknie udekorowana sala z gwiazdami oraz nowym banerem przedstawiającym nastrojowy, betlejemski pejzaż. Wokół stołów zastawionych ciastem    i owocami krzątały się panie z Rady Rodziców. Wszyscy z zainteresowaniem spoglądali na scenę       i podziwiali stajenkę oraz żłóbek wykonany przez członków rodzin pierwszo- i drugoklasistów,           którzy w tym roku pod kierunkiem swych wychowawczyń przedstawiali jasełka. Czas oczekiwania       na rozpoczęcie imprezy umilało kolędowanie. Grupa uczniów z zerówki oraz z klasy V melodyjnie       i z wielką werwą wykonywała popularne kolędy. Towarzyszyła im pani Ewa Słania, przygrywając na akordeonie.

                Wreszcie popłynęła melodia rzewnej piosenki Czerwonych Gitar  zaczynającej się od słów: „Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy…”  Był to znak dla aniołków z klasy IV, aby uroczyście wprowadziły na scenę Maryję i Józefa oraz zapaliły świece na wigilijnych stołach. Wkrótce rozpoczęły się jasełka. Maluchy spisały się w swych rolach znakomicie. Słodko wyglądały w barwnych strojach. Doskonale opanowały długie nieraz teksty oraz czyściutko śpiewały, a jedna z dziewczynek zagrała nawet na skrzypcach kolędę. Widać, że panie Elżbieta Sikora oraz Zdzisława Ciepiela zadbały         o staranne przygotowanie swoich podopiecznych.

                Po jasełkach głos zabrała p. dyrektor Krystyna Korus. Przypomniała, że obecny rok szkolny jest dla nas szczególny. We wrześniu nasza szkoła otrzymała imię Świętego Jana Pawła II oraz nowy sztandar. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i bardzo gorąco podziękowała tym rodzicom, którzy postarali się o to, aby nasza szkolna tradycja Wigilia nie uległa likwidacji.

                Po wystąpieniu pani dyrektor przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamilka Wiecheć  w asyście aniołków odczytała stosowny fragment Ewangelii. Następnie głos zabrała siostra katechetka Emilia Kwolek. Przypomniała zgromadzonym, że bardzo ważne jest, aby przed Świętami przeprosić tych, którym być może wyrządziliśmy krzywdę. Siostra zainicjowała też wspólna modlitwę.

                Po modlitwie nastąpiło łamanie się opłatkiem. A ponieważ na sali było mnóstwo osób i wszystkie chciały się ze sobą przełamać, to trochę to trwało! W końcu jednak zajęto miejsca przy stołach i wspólnie raczono się barszczem z uszkami. Na koniec rozstrzygnięto też konkurs Samorządu Uczniowskiego na najładniejszą kartkę świąteczną.

Serdeczne „Bóg zapłać”  wszystkim osobom, które się zaangażowały w przygotowanie tegorocznej szkolnej Wigilii! Szczęść Boże!

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content