Sto lat Babciu, sto lat Dziadku!

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najchętniej kultywowanych świąt w Polsce. Geneza obu tych świąt sięga lat 60. – to właśnie wtedy w ówczesnych modnych czasopismach – „Expressie Poznańskim” i „Expressie Wieczornym” pojawiły się pierwsze artykuły na ten temat. W naszej placówce uroczystości z okazji tych świąt są tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

Okolicznościowe spotkanie z Babciami i Dziadkami przygotowały tym razem przedszkolaki z oddziału przedszkolnego, a także uczniowie klasy III ze swoimi wychowawczyniami: Ewą Słanią i Małgorzatą Zając. Ogromny wkład w organizację tego wydarzenia miała także s. Teresa Hałat.

 Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Krystyna Korus, która serdecznie powitała przybyłych gości: Babcie, Dziadków i Seniorki z Domu Seniora w Marcyporębie. W swoim przemówieniu wyraziła wdzięczność wszystkim Babciom i Dziadkom za trud, poświęcenie i pomoc w wychowaniu wnuków. Życzyła zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Następnie przedszkolaki i trzecioklasiści przedstawili jasełka. Goście ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Po występie dzieci zaśpiewały tradycyjne „Sto lat” , wręczyły Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i złożyły życzenia. Kolejnym punktem uroczystości był występ Anny Faber, która zaprezentowała gościom swój repertuar prezentowany podczas zorganizowanego przez Wadowickie Centrum Kultury XIX Festiwalu Artystycznego „Talenty 2019”. Następnie dziewczynki pod okiem instruktorki Anny Sabudy wykonały zumbę. Do wspólnego tańca dali się porwać wnukom nawet niektórzy Dziadkowie.

Gorące słowa podziękowania należą się Rodzicom, którzy okazali ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

zobacz zdjęcia

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content