Ślubowanie klasy pierwszej

16 października 2019 r.  jedenastu śmiałków, już od samego rana nerwowo biegało w swojej klasie. Pierwszaki z dumą i uporem powtarzali swoje role i wierszyki. Panowie poprawiali muszki i krawaty. Panie prostowały zagięcia na pięknych sukienkach i spódnicach. Najmłodsi z naszej szkolnej rodziny uczniowskiej byli gotowi, gotowi na zostanie uczniami Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie.

Pani Dyrektor Krystyna Korus, ksiądz proboszcz Jan Giądła, rodzice, nauczyciele, starsi koledzy i przedszkolaki przyszli żarliwie dodawać otuchy debiutującym pierwszakom. Było radośnie, wesoło. Starsi podpowiadali młodszym kolegom gdy Ci nie mogli poradzić sobie z zadaniami. Była też część oficjalna podczas której dziewczynki i chłopcy z klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów. Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dotknęła ich ramienia, z wrażenia każdy pasowany bez oddechu stał i z dumą pozował do zdjęć które robiono i przyjmował gratulacje. Rodzice z uśmiechem spoglądali na swoje pociechy w myślach zapewne przypominając sobie jak stawiali pierwsze kroki. Dzisiaj są już uczniami szkoły.

Po części artystycznej, honorowego ślubowania w kierunku sztandaru i pasowaniu przez Panią dyrektor nastąpiła chwila kiedy wszyscy rozeszli się do klas. Emocje powoli zaczęły opadać. Niemniej w klasie czekały jeszcze kolejne niespodzianki. Rodzice przygotowali dla każdego słodki poczęstunek. Tort z imionami wszystkich pierwszaków, ale również wychowawczyni. Wszyscy z uśmiechem na twarzy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, po czym honory w krojeniu torta poczyniła sama wychowawczyni – Pani Michalina. Która, jak z resztą sami jej wychowankowie stwierdzili, też powinna być dzisiaj pasowana tyle, że na nauczyciela. W końcu to był też jej debiut.

Radości nie było końca, śpiewy, tańce i zabawy przypieczętowały upominki. Medale, dyplomy, czapki i koszulki. Wspaniałe pamiątki tego ważnego dnia. Zdradzić możemy, że święto w klasie pierwszej trwało caaaaały dzień.

MicMed

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content