SKS na ŚLĄSKIM – czy świeci słońce, czy pada deszcz, KIBICOWANIE fajne jest!

8 czerwca 2018 roku nasi uczniowie klas IV – VII pojechali na Stadion Śląski. Pod czujnym okiem pana Mieczysława oraz opiekunów nasi milusińscy obserwowali zmagania 64 Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego. „ Kusy”, bo taka ksywkę miał Kusociński był jednym z najlepszych lekkoatletów
w historii naszego kraju. Zdobył złoto na Igrzyskach w Los Angeles oraz srebro na Mistrzostwach  Europy w Turynie. W jego CV znajdziemy także 2 rekordy świata i 25 rekordów Polski. Specjalizował się w biegach na różnych dystansach.  Kusociński walczył jako żołnierz w obronie Warszawy w 1939 roku. Po kapitulacji stał się konspiratorem. W III 1940 roku został aresztowany przez Niemców, bestialsko torturowany i rozstrzelany w Palmirach. Aby uczcić pamięć tego wielkiego sportowca, od 1954 roku odbywają się międzynarodowe zawody lekkoatletyczne. A co zobaczyliśmy na stadionie? Piękny obiekt zapełniony przez 20 tysięcy ludzi spragnionych widoku lekkoatletyki na najwyższym poziomie.

Najpierw deszcz.. Rzęsisty, poprzedzający burzę, która przeszła gdzieś obok. Opóźnienie i w końcu zaczyna się. Biegi, skok w dal, rzut kulą i młotem zawładnęły kibicami na dobre. Ale łowcy autografów nie próżnują. Adam Kszczot  rozdaje ich całe mnóstwo.. Nie tylko zresztą on. Szczęśliwcy mogli je  zdobyć  nie wstając nawet z trybun.. Tak, tak.. Minister Sportu i Turystyki  pan Witold Bańka podszedł do naszego sektora i przez kilkanaście minut podpisywał wszystko, co nasi kibice mu podali.. Pan Mieczysław i pan Mirek zostali uwiecznieni na fotce z panem ministrem. Pan Bańka pogawędził kilka minut z nami, a na telebimie widzieliśmy Tomasza Majewskiego, który oficjalnie kończył karierę sportową. Po kilku godzinach obserwacji zmagań został nam jeszcze jeden punkt programu.

W końcu być na wycieczce i nie odwiedzić KFC? Tak się nie godzi.. Czas naglił bo przecież mecz towarzyski Polska – Chile… Telefony idą w ruch i kibice królowej sportu zmieniają się w fanów piłki nożnej. Jeszcze tylko droga powrotna i  jesteśmy w domu.

Wyjazd był zorganizowany przez nasz Uczniowski Klub Sportowy w ramach programu SKS, który w tym roku rozpoczął swoją działalność.

Pełna fotorelacja oraz film z tego wydarzenia są dostępne na profilu na Facebook’u- https://www.facebook.com/szkolnyklubsportowy/ oraz na stronie www.szkolnyklubsportowy.pl

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Autor. Zenon P

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content