PRZEDSZKOLAKI W PASIECE „U Wojtka”

Czwartkowy poranek 19 maja przywitał nas wspaniałym słonkiem i radosnym świergotem ptaków. Dzieci z oddziału przedszkolnego czekała jeszcze jedna miła niespodzianka – wizyta w pasiece Pana Wojciecha Spisaka w Marcyporębie. Oj, działo się tam, działo… Pan Wojciech zaopatrzył dzieci w stosowne kapelusze ochronne i z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością objaśniał proces powstawania miodu oraz opowiadał o życiu pszczół w ulach. Pszczołom ta wizyta najwyraźniej przypadła do gustu, gdyż obeszły się z dziećmi bardzo łagodnie. Dzieci są bardzo szczęśliwe, ponieważ Pan Wojciech  zaprosił je na ponowne spotkanie.

Wiemy, jakie walory zdrowotne posiada miód, zwłaszcza dla dzieci. Cieszymy się, że w naszej okolicy są jeszcze pasjonaci pszczelarstwa i nie zważając na ryzyko zagrażające bytowi pszczół, mozolnie i wytrwale kontynuują wspaniałą przygodę z tymi życiodajnymi owadami.

Panie Wojciechu dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i życzymy zdrowia i pomyślności Panu oraz pańskim wspaniałym pszczółkom!

Przedszkolaki z Panią Ewą

ZOBACZ GALERIĘ

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content