Projekt Już pływam

juz-plywam_baner_internetW listopadzie dobiegła do końca kolejna edycja projektu nauki pływania pn. „Już pływam”. Projekt był finansowany z budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego, ze środków własnych Gminy Brzeźnica oraz wkładu rodziców. Miejscem realizacji programu była Kryta Pływalnia Delfin w Wadowicach. Dzięki wyjazdom na basen uczniowie nasze szkoły mądrze i aktywnie spędzali czas wolny po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Każdy uczestnik miał również szansę nabycia podstawowych umiejętności pływackich, podniesienia ogólnej sprawności fizycznej oraz profilaktykę wad postawy i skrzywień kręgosłupa.
Dzieci miały zapewniony dojazd, opiekę nauczycieli w autobusie, wstęp na basen, a przede wszystkim zajęcia z instruktorami pływania w trakcie całego kursu. 22 osobowa grupa uczniów z klas młodszych uczestniczyła w zajęciach na basenie we środy i w soboty.
Uczniowie wesoło i atrakcyjnie spędzali czas, dlatego też bardzo chętnie uczestniczyli w tej formie aktywności ruchowej. Wszyscy wracali z basenu zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni i w bardzo dobrym nastroju.

Mamy nadzieję, że dzięki lekcjom na basenie wzrosła świadomość u dzieci na temat zdrowego trybu życia i bezpiecznego korzystania z uroków kąpieli. Rodziców z pewnością cieszy fakt, iż dzięki tej inicjatywie ich pociechy miały okazję oswoić się z „wielka wodą”, a niektórzy nawet nauczyli się pływać.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content