Nowa infrastruktura sportowa – marzenia się spełniają

Z końcem wakacji zakończyły się prace budowlane przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie.

Powstała nowoczesna, najpiękniejsza w Gminie Brzeźnica  sala gimnastyczna i równie wspaniałe boisko wielofunkcyjne.

„Od kiedy pamiętam, uczniowie naszej szkoły zawsze garnęli się do sportu. Bardzo chętnie uczestniczyli i uczestniczą  w lekcjach wychowania fizycznego, ale i w  zajęciach  pozalekcyjnych oraz  w zawodach sportowych. Mimo braku odpowiedniej sali gimnastycznej uczniowie nasi odnosili wiele sukcesów w zawodach międzyszkolnych. Bywało, że docierali aż na szczebel wojewódzki. Zawsze z zazdrością i smutkiem podziwiali bazę lokalową innych szkół. Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia była ich wielkim marzeniem. Była też od lat marzeniem  nauczycieli i rodziców. I oto wielkie marzenie się spełniło! Już jest! Nowoczesna, najpiękniejsza w naszej gminie sala gimnastyczna i równie wspaniałe boisko wielofunkcyjne!….” to słowa dyrektora szkoły Krystyny Korus.

Obiekt  to sala gimnastyczna o 41 m długości i 24 m szerokości oraz zaplecze sanitarno – szatniowe (szatnie damskie i męskie, łazienki z prysznicami, pokój trenera i magazyn). Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszty przedsięwzięcia zostały wycenione na ponad 1 700 000 zł, z czego 50% środków zostanie sfinansowane z „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej” Ministerstwa Sportu i Turystyki. W sali znajduje się kurtyna, która dzieli ją na dwie mniejsze sale. W poprzek sali jest możliwość prowadzenia równolegle zajęć wychowania fizycznego o różnej specjalizacji. Sala została wyposażona w profesjonalny sprzęt   m.in. elektroniczną tablicę do wyświetlania wyników, krzesła sędziowskie, skrzynię gimnastyczną, materace asekuracyjne, odskocznię itp. Sala jest wyposażona w sprzęt do odtwarzania dźwięku, sprzęt nagłaśniający oraz  mikrofony bezprzewodowe.

Przy budowie boiska władze naszej Gminy  skorzystały ze sportowej inicjatywy Województwa Małopolskiego skierowanej do dzieci i młodzieży z regionu i wzięła udział w pilotażowym programie „Małopolskie boiska” i to był trafiony pomysł. Na to zadanie pozyskano 170 530 zł ze środków Województwa Małopolskiego. Powstało boisko wielofunkcyjne z polem do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego wraz z wyposażeniem technicznym urządzeń do każdej z dyscyplin. Nawierzchnię boiska stanowi podłoże poliuretanowe. Obiekt został również ogrodzony i wyposażony w trybuny.

Sala gimnastyczna i boisko są obiektami ogólnodostępnymi i  otwartymi dla wszystkich chętnych, którzy chcą zagrać w piłkę nożną, piłkę ręczną cz też tenisa ziemnego po zajęciach lekcyjnych.

Dbajmy o Nasze Wspólne obiekty sportowe, które służą nie tylko uczniom, ale także wszystkim mieszkańcom Marcyporęby i Gminy Brzeźnica.

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content