Nasz udział w 28 edycji akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”

We wrześniu nasza szkoła wzięła udział w 28 edycji „Sprzątanie Świata” – Polska 2021. 

W bieżącym roku akcja zorganizowana przez Fundację „Nasza Ziemia” odbywała się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W jej ramach w całym kraju Polacy organizowali akcje sprzątania śmieci kierując się hasłem „Posprzątam swój kawałek Polski”. Taka forma działania prowadzona od wiosny wynikała z obostrzeń związanych z pandemią. Każdy z nas mógł organizować własne „sprzątanie” w małej grupie osób z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i może to robić nadal wykorzystując korzystne warunki pogodowe.

Działania, które zorganizowane były w naszej szkole opierały się na realizowaniu scenariuszy zajęć, które zostały opracowane przez Fundację. Właśnie dlatego klasy 0– III wzięły udział w pikniku, podczas którego mogły korzystać z walorów naszego środowiska ze zwróceniem uwagi na potrzebę troski o to właśnie „nasze środowisko”. 

Troszcząc się o swoją okolicę dbamy również o naszą planetę – Ziemię. Każde nasze przemyślane działanie, które ma na celu ochronę naszej najbliższej okolicy, jak również oszczędzanie wody, energii, rozsądne korzystanie z zasobów środowiska czy wybory, których codziennie dokonujemy to przykłady troski o naszą Ziemię.

 Wychowawcy starszych klas prowadzili zajęcia podczas których uczniowie poznawali zasady segregowania odpadów i wykonywali zadania o tematyce związanej z odpadami polegające na wykorzystaniu umiejętności z różnych przedmiotów zaś uczniowie klas ósmych opracowywali foldery na temat właściwego dla naszej gminy sposobu segregowania odpadów (zobacz folder).

Zachęcam do podejmowania działań zmierzających do poprawy stanu naszej okolicy. Starajmy się zmieniać nawyki, tak aby prawidłowe segregowanie odpadów stało się nawykiem, aby idąc do lasu nie spotykać wyrzuconych śmieci, które szpecą nasze środowisko i mogą szkodzić nie tylko zwierzętom i roślinom, ale również nam.

Niech tegoroczne hasło „Myślę, więc nie śmiecę” pozostanie z nami na długo i świadczy o naszych staraniach o poprawę stanu środowiska.

zobacz zdjęcia >>

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content