Na Szlaku Papieskim

W słoneczną sobotę 12 października chętni uczniowie naszej szkoły pod opieka nauczycieli wybrali się na rajd trasą Szlaku Papieskiego „Nie lękajcie się” z Marcyporęby do kaplicy na Drabożu. Uczciliśmy w ten sposób wydarzenie kolejnego Dnia Papieskiego, organizowanego na pamiątkę wyboru papieża Jana Pawła II na Tron Piotrowy w Watykanie.

Od maja ubiegłego roku szkolnego nasza szkoła otrzymała zaszczytne zadanie opieki nad Szlakiem Papieskim z rąk Fundacji „Szlaki Papieskie” i tym Rajdem chcieliśmy uczcić patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II.

Naszej wędrówce sprzyjały doskonałe warunki pogodowe, co umożliwiło nam obserwacje pięknych krajobrazów okolicy. Mieliśmy okazjędostrzec wyłaniające się na linii widnokręgu ostre szczyty Tatr.

Wędrówka ta była również okazją do rozmów, na które w codziennej bieganinie brakuje nam czasu. Była również okazją do przemyśleń na temat życia naszego Patrona, jego zamiłowania do pieszych wędrówek, relacji z ludźmi na wspólnych szlakach oraz czerpania sił do pracy z kontaktów z przyrodą.

Po dotarciu do Kaplicy poprosiliśmy we wspólnej modlitwie o opiekę św. Jana Pawła II dla nas oraz dla całej naszej społeczności szkolnej.

Z. C.

zobacz zdjęcia

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content