Międzynarodowy Dzień Dziecka w Marcyporębie

W sobotę 1 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie już od rana było gwarno i wesoło. Uczniowie szkoły (i nie tylko) zgromadzili się licznie, aby wziąć udział w różnorodnych zabawach przygotowanych dla nich przez pracowników placówki, a także przez Koło Gospodyń Wiejskich z Marcyporęby, miejscową Ochotniczą Straż Pożarną, Uczniowski Klub Sportowy „Sprint”,  Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

Młodsze dzieci z wielką pasją szukały skarbu. Z piskiem i wrzawą biegały po całej szkole w poszukiwaniu wskazówek prowadzących do celu i oczywiście udało się! Odnalazły skarb – wielką walizę najprzeróżniejszych łakoci.

Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało akcję charytatywną na rzecz małego Michałka. Członkinie koła samodzielnie sprzedawały ciasta specjalnie przygotowane na tę okazję. Dodatkową radość wzbudził fakt, że Michałek wraz z rodzicami odwiedził w tym dniu naszą szkołę.

Samorząd Uczniowski tradycyjnie już  w tym dniu przeprowadził loterię fantową, z której dochód zasilił fundusz organizacji. Uczniowie bardzo się napracowali, aby zebrać, opisać i rozprowadzić zgromadzone wcześniej przedmioty.

Inne rozrywki zaplanowane w danym dniu to turnieje: szachowy i w ping – ponga,  koło fortuny, malowanie twarzy oraz mecz siatkówki między dorosłymi (nauczyciele i panie z Koła Gospodyń) a uczniami starszych klas. Wygrali dorośli.

Wielką atrakcją dla świętujących było przybycie strażaków. Jak zwykle zajechali z fasonem dwoma dużymi, czerwonymi wozami. Przeszkolili zgromadzonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, poczęstowali dzieci słodyczami, po czym chętnych zabierali na przejażdżki wokół szkoły. Nie żałowali przy tym klaksonów.

Wiadomo, że zabawa z pustym żołądkiem to żadna zabawa, dlatego panie z koła gospodyń zadbały o to, aby brzuszki naszych milusińskich były pełne.  Jedzenie nie tylko było smaczne i różnorodne, ale na dodatek bardzo atrakcyjnie podane. Aż szkoda było zaczynać konsumpcję, tak urokliwa była dekoracja stołu.

Na koniec imprezy dyrektor szkoły Krystyna Korus podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby uczniowie naszej szkoły miło spędzili Dzień Dziecka – przede wszystkim paniom z Koła Gospodyń na czele z Panią prezes Bożeną Medoń , druhom strażakom z OSP w Marcyporębie , UKS –owi oraz pracownikom szkoły.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content