III Turniej Tenisa Stołowego Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie

Dnia 18 listopada odbył się III Turniej Tenisa Stołowego Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II. W tym roku emocje były tym większe, bo po raz pierwszy na nowo otwartej sali gimnastycznej  w tle Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Z roku na rok turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, najmłodsi uczestnicy mieli 8 lat a najstarsi ponad 50, to dowód na to, że sport łączy pokolenia, a tenis stołowy nie ma ograniczeń wiekowych.

Mimo, że poranek był mroźny na sali gimnastycznej już od godziny 10-tej panowała  bardzo gorąca atmosfera. Na sześciu stołach tenisowych rozegrano emocjonujące mecze w 5 kategoriach – łącznie w rozgrywkach wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek. Każdy mógł zagrać i sprawdzić swoje umiejętności. Rozgrywki były wyrównane i bardzo ekscytujące, panował duch zdrowej sportowej rywalizacji w myśl zasady fair play, a wszystkim uczestnikom towarzyszyły dobra zabawa i świetny nastrój. Turniej uświetnił pokaz ZUMBY w wykonaniu  dzieci z naszej szkoły. Najwięcej radości i dobrego humoru przyniosły rozgrywki w kategorii rodzina, gdzie rodzic ze swoim dzieckiem mierzył się z inną rodziną. W tym roku kategoria ta została rozegrana o PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY.

Rodzice pokazali swoim dzieciom jak należy grać w ping ponga. Uczniowie przecierali oczy ze zdumienia widząc na jak wysokim poziomie grają ich rodzice, nawzajem się wspierali, dopingowali. Musieli też niejednokrotnie przyjąć na klatę porażkę z rodzicami swoich rówieśników.

Wszyscy zwycięzcy z poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami albo pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach.

Szkoła Podstawowa kl. II – VI
DZIEWCZYNKI
1. Orgal Weronika
2. Weronika Jucha
3. Gnojek Natalia

CHŁOPCY
1. Grzegorz Kowalówka
2. Zając Łukasz
3. Szymon Śliwa

Szkoła Podstawowa kl. VII -VIII
DZIEWCZYNKI
1. Marcelina Grzywa
2. Kamila Wiecheć
3. Medoń Julia

CHŁOPCY
1. Kacper Zając
2. Adam Bobula
3. Hubert Mularczyk

Rodzina
1. Rodzina Stuglików
2. Rodzina Grzywów
3. Rodzina Morków

W trakcie całej imprezy czynny był bufet gdzie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podawali zimne napoje, kawę i herbatę, można było usiąść, zjeść ciasto i porozmawiać. Oprócz tego wszyscy uczestnicy mogli zjeść coś ciepłego o co zadbała z kolei Rada Rodziców. Turniej był okazją do spotkania pokoleniowego młodych z dorosłymi, niedzielny czas wolny wspólnie spędzały całe rodziny, a przy okazji miłośnicy sportu mogli porozmawiać na temat rozwoju sportu na naszym terenie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom, pracownikom szkoły zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie turnieju, a bez których impreza ta nie miałaby takiego szczególnego charakteru. Dziękujemy sponsorom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia całego turnieju.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział i zaangażowanie.

Mieczysław Chojna

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content