Platforma Google Classroom

W ramach kształcenia na odległość w naszej szkole wdrażamy platformę edukacyjną Google Classroom. Aplikacja ta będzie służyła nauczycielom i uczniom do zarządzania nauką zdalną. Administratorem platformy jest Mirosław Rajda.

Od poniedziałku 30 marca uruchamiamy platformę e-learningową Classroom dla klas IV – VIII szkoły podstawowej.  Jest to program, z którego można korzystać na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach oraz smartfonach bez instalowania oprogramowania na swoim sprzęcie. Tutaj sam udział ucznia w lekcjach jest bardzo prosty – uczeń musi tylko podać odpowiedni kod.

Nauczyciele będą tworzyć wirtualne klasy, zadawać uczniom prace do wykonania, później je sprawdzą i ocenią. Uczniowie zobaczą wszystkie prace na stronie zadań, a materiały lekcyjne (takie jak dokumenty, zdjęcia czy filmy) będą automatycznie zapisywane w folderach na Dysku Google. W Classroom nauczyciele będą mieli możliwość wysyłania powiadomień i rozpoczynania klasowych dyskusji. Uczniowie będą mogli dzielić się materiałami i bezpośrednio udzielać odpowiedzi na zadawane pytania.

Mamy nadzieję, że praca na tej platformie będzie motywować uczniów do nauki. Bardziej będą się angażować i chętniej współpracować ze sobą nawzajem oraz z nauczycielami. Codzienny kontakt z aplikacjami sprawi, że uczniowie osiągną wysoki rozwój kompetencji cyfrowych.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content