Gala otwarcia sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego

„Sport to najlepsza droga do pokonania granic” – św. Jana Pawła II, patron Szkoły Podstawowej  w Marcyporębie

8 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły nareszcie doczekali się wymarzonego obiektu sportowego. Oddano do użytku najnowocześniejszą w naszej gminie salę gimnastyczną oraz równie nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

Aby godnie zainicjować funkcjonowanie tak wspaniałego obiektu, cała społeczność szkolna już od zeszłego roku szkolnego przygotowywała odpowiednią uroczystość. Grono pedagogiczne pod przewodnictwem p. Dyrektor planowało różnorodne działania. Uczniowie pod okiem nauczycieli ćwiczyli do występów. Zamawiano elementy dekoracji. Rada Rodziców udzielała się aktywnie na każdym polu.

8 września o godz. 14.00 uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Odprawiało ją aż trzech księży: ksiądz proboszcz Jan Giądła, ks. Zbigniew Medoń oraz opiekun duchowy Szlaków Papieskich ks.  prałat Stefan Misiniec. Uczniowie i  nauczyciele aktywnie włączyli się w jej przebieg.

Po Mszy Świętej w stronę szkoły ruszył pochód uczniów. Pięknie wyglądali w żółtych chustach z podobizną św. Jana Pawła II. Podążali za szkolnym sztandarem oraz sztandarami strażackimi z Marcyporęby i Kopytówki.

Po przyjściu do szkoły zaproszeni goście zajęli miejsca na sali gimnastycznej, natomiast uczniowie szybciutko się przebrali do występów, po czym sformowali długi orszak. Na czele orszaku dumnie kroczyła Magda Bryniarska w kostiumie greckiej kapłanki, dzierżąc w dłoni płonącą pochodnię – symbol ognia olimpijskiego.

Gdy uczniowie zajęli już miejsca, rozpoczęła się część oficjalna. Prowadzili ją w roli konferansjerów – p. Mirosława Rajda (przedstawicielka rodziców) i p. Mieczysław Chojna (przedstawiciel grona pedagogicznego). Po hymnie państwowym P. Dyrektor Krystyna  Korus powitała serdecznie gości.  Na uroczystość przybyli (oprócz wyżej wymienionych księży) m.in. senator Andrzej  Pająk, poseł Józef Brynkus, Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos, oraz przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica p. Jadwiga Kozioł. W krótkim  przemówieniu Pani Dyrektor przypomniała okoliczności, w jakich doszło do decyzji o budowie sali, wyraziła swe nadzieje związane z tym obiektem i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.

W końcu nadszedł czas na przecięcie biało – czerwonej wstęgi trzymanej przez uczniów. Przecinali ją wszyscy honorowi goście oraz pani Dyrektor wraz z przewodniczącą Rady Rodziców p. Magdaleną Zając. Po przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz Jan Giądła dokonał poświęcenia sali gimnastycznej. Pani Dyrektor otrzymała też od Wójta Gminy Brzeźnica p. Bogusława Antosa symboliczny klucz do obiektu.  Wielu z gości wygłosiło okolicznościowe przemówienia. Niektórzy otrzymali także pamiątkowe statuetki.

Po części oficjalnej wystąpili uczniowie. Występy nawiązywały do idei sportu olimpijskiego, zainteresowań sportowych i turystycznych naszego patrona, stulecia niepodległości oraz kultury regionu (Krakowiak).  Uczniowie popisywali się też swoją sprawnością w takich dyscyplinach jak tenis stołowy, siatkówka i koszykówka. Dynamiczne, barwne, pełne werwy układy wzbudziły aplauz publiczności.

Zakończono uroczystość miłym akcentem, a mianowicie  wręczono pamiątki tym osobom, bez których ofiarności nie udałoby się zorganizować tak pięknej uroczystości.

Po opuszczeniu sali gimnastycznej zgromadzeni udali się na poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców. Można też było pozwiedzać szkołę i obejrzeć prezentację o tym jak powstawał nasz nowo otwarty obiekt.

Po poczęstunku zgromadzeni wypróbowali boisko wielofunkcyjne, rozgrywając  mecze siatkówki i piłki ręcznej. Grali nie tylko uczniowie, ale i rodzice oraz nauczyciele. Wesoła zabawa trwała do zmroku.

Sponsorzy imprezy:

Anna i Andrzej Garlejowie,

Zuzanna i Andrzej Juchowie,

Anna i Jan Morkowie,

Joanna i Jacek Morkowie,

Bogumiła i Marcin Stuglikowie

Anna i Tomasz Szybiakowie,

Barbara i Janusz Wiechciowie,

Robert Wójcik,

Magdalena i Marek Zającowie,

Krystyna Korus,

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy,

Firma Lajkonik ze Skawiny,

Firma Maspex z Wadowic,

Rodzice Uczniów SP Marcyporęba.

Dziękujemy naszym dobrodziejom!

Zobacz zdjęcia

Zobacz relacje

http://powiatlive.pl/wydarzenia/19239-wielka-gala-w-marcyporebie

W Marcyporębie otwarto salę gimnastyczną i boisko wielofunkcyjne

Otwarto i poświęcono nową salę gimnastyczną oraz boisko w Marcyporębie

Nowa infrastruktura sportowa w Marcyporębie

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content