Polsko – Ukraiński Dzień Dziecka 2022

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W tym dniu oczywiście nie było lekcji, za to uczniom na pewno nie zabrakło rozrywek. Razem z nami świętowali koledzy i koleżanki z Ukrainy mieszkający w obwodzie naszej szkoły tj.: Marcyporębie, Bachorowicach, Kopytówce i Nowych Dworach. Zdajemy sobie sprawę, że dla ukraińskich dzieci obecna sytuacja jest bardzo trudna – znalazły się w obcym kraju, często nie znają języka, część ich bliskich została za granicą. Dlatego tak ważne są dla nich kontakty z polskimi rówieśnikami.

            W szkole czekały na uczniów rozmaite atrakcje: dmuchańce, fotobudka, wata cukrowa, popcorn, a także pizza i lody. Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach. Nie zabrakło również loterii fantowej.  Żadne dziecko nie wyszło ze szkoły z pustymi rękami. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy strażaków. Maluchy bardzo się cieszyły z możliwości przejażdżki wozem strażackim. Największą furorę zrobiły jednak dmuchańce (i to nie tylko wśród najmłodszych dzieci). Były też pieczone kiełbaski i oczywiście wspólna zabawa.

            Mimo że aura na początku nie była zbyt łaskawa, szybko zaświeciło słońce, a przygotowane atrakcje zapewniły uśmiech na wszystkich twarzach. Przyczynili się do tego sponsorzy i organizatorzy. Uczniowie bawili się świetnie. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Dziękujemy Wszystkim za organizację wspaniałego Międzynarodowego Dnia Dziecka 2022.

Podziękowania kierujemy do Sponsorów:

Rodziców uczniów naszej szkoły,

Rady Rodziców,                 

Pani Sylwii Bukowskiej,

Pani Edyty Babskiej – GKRPA w Brzeźnicy,

Pana Jana Korzeniowskiego,

Druhów Strażaków z OSP w Marcyporębie,

Firmy Maspex.

Dziękujemy za życzliwość i otwarte serca.

Zapraszamy do fotorelacji na Facebooku:

https://www.facebook.com/spmarcyporeba/posts/pfbid026UmsdbEe3Db71SAmfWBeQ3HiDjC8CNAJxxrsAb2FdxossYDwNY6nv1VTDKETawJcl

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content