Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowy dzień, w którym dorośli starają się sprawić przyjemność najmłodszym.  Tradycyjnie już odwołane zostały w tym dniu lekcje, mimo to zajęć uczniom nie brakowało.  Na początek odbyła się akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedstawiciele nauczycieli, Rady Rodziców oraz wybrani uczniowie zapoznali zgromadzonych z fragmentami książki „Charlie i fabryka czekolady”. Następnie dzieci otrzymały słodycze, po czym wzięły udział w loterii fantowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Gdy już wszystkie losy  zostały rozdysponowane, uczniowie udali się na boisko. Tam stały już dwa wozy strażackie, a grupa zaprzyjaźnionych z naszą szkołą strażaków szykowała pokazy.  Każde chętne dziecko pod nadzorem gości mogło spróbować obsługi podstawowego sprzętu do gaszenia ognia. Ponadto ćwiczono udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Zainteresowanie pokazami było duże i na pewno zaprocentuje napływem nowych ochotników do młodzieżowej drużyny strażackiej.  Strażacy zafundowali również dzieciakom lody oraz przejażdżki  swymi  czerwonymi, bardzo głośnymi samochodami.

Klasy IV – VI w Dniu Dziecka miały jeszcze dodatkową atrakcję. Pan wuefista zorganizował dla nich Dzień Sportu.  Uczniowie podzieleni zostali na cztery „kolorowe” drużyny: białych, czerwonych, żółtych i niebieskich.  Rozegrano trzy konkurencje: wyścigi w rzędach na wesoło, przeciąganie liny oraz mecze piłki siatkowej. Emocji było co niemiara, ale wszyscy mieli świadomość, że w rozgrywkach chodzi głównie o dobrą zabawę i należy unikać negatywnych reakcji. Walka była wyrównana. Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem białych, II miejsce zajęli czerwoni, a następni w kolejności byli żółci i niebiescy.

Pogoda w tym roku dopisała.  Dzieci nieco się zmęczyły, ale za to miały nadzwyczaj dużo ruchu na świeżym powietrzu.   Dysponowałyjednak słodyczami i napojami ufundowanymi przez Radę Rodziców, którymi w miarę potrzeby mogły podreperować swe siły.  Pouczające były dla nich pokazy strażackie oraz akcja promująca czytanie. Prawie każde wracało więc do domu wesoło, ściskając w ręku zabaweczkę uzyskaną w loterii fantowej.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content