Zaproszenie na zimowe ptakoliczenie

29 stycznia 2016

images

 

 

Zapraszam chętnych uczniów z klas IV – VI SP w Marcyporębie na wycieczkę, w ramach akcji Zimowego Ptakoliczenia w dniu 29 stycznia 2016 r.

W dniach 29 – 31 stycznia 2016 roku Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje kolejną akcję „Zimowego Ptakoliczenia”. Polega ona na prowadzeniu obserwacji ptaków podczas organizowanych samodzielnie lub w grupach spacerów oraz wycieczek. Te spacery i wycieczki są okazją do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Podczas tych wyjść prowadzone są obserwacje ptaków oraz rozpoznawanie i liczenie. Wyniki obserwacji notowane są na przygotowanych przez OTOP kartach obserwacji, dostępnych od 28 stycznia na stronie internetowej www.otop.org.pl. Zebrane obserwacje należy przesłać do dnia 09.02.2016 r. za pomocą dostępnego na wspomnianej stronie, elektronicznego formularza. Dodatkowo uczestnicy takich spacerów, którzy wyślą wyniki obserwacji, będą mogli wygrać specjalne nagrody ufundowane przez OTOP.

Zapraszam chętnych uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Marcyporebie na wycieczkę, w ramach akcji Zimowego Ptakoliczenia.

Wycieczka odbędzie się w dniu 29 stycznia 2016 roku. Zbiórka przy szkole o godzinie 9.00. Planowany powrót do szkoły o godzinie 12.00.
Trasa wycieczki: SP Marcyporeba – Przełęcz Zapusta – Jurczakowe Góra – Niedźwiedź – Kamieniec – SP w Marcyporębie.
Na wycieczkę można zabrać lornetkę.
Chętnych uczniów proszę o zgłoszenia do dnia 28.01.2016 r. na numer telefonu 507044602
oraz o przyniesienie zgody na udział w wycieczce.

 

Organizatorka wycieczki:
Zdzisława Ciepiela

ptakoliczenie

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content