Z wizytą na Franciszkańskiej 3 – doroczne spotkanie Szlaków Papieskich

 

Społeczność SP im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie spotkała miła niespodzianka. Ponieważ przez wieś, w której mieści się nasza szkoła, wiedzie Szlak Papieski „Nie lękajcie się”,  zostaliśmy zaproszeni przez Fundację Szlaków Papieskich na doroczne spotkanie z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim Metropolitą Krakowskim.

W spotkaniu, które miało miejsce 29 kwietnia 2017 roku, wzięła udział trzydziestoosobowa delegacja przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli na czele z p. dyr. Krystyną Korus. Towarzyszył nam również proboszcz parafii w Marcyporębie ks. Jan Giądła.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 na dziedzińcu kurii pod pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie zgromadzeni składali kwiaty i znicze. Uczyniła to również nasza delegacja w towarzystwie pocztu sztandarowego. Odśpiewano również ulubioną pieśń naszego papieża, czyli „Barkę”.

Następnie udaliśmy się na piętro do kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, gdzie Ksiądz  Metropolita odprawił Mszę Świętą koncelebrowaną, m. in. z udziałem ks. J. Giądły. Niezbyt wielka kaplica wypełniona była po brzegi. To właśnie w niej święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła. Kaplica jest wspaniale wyposażona. Podziw budzi zwłaszcza srebrny ołtarz z dużym krzyżem na tle budowli sakralnych oraz bogato zdobiony strop kasetonowy. Dwie osoby z naszej szkoły (Pani Dyrektor oraz uczennica kl. V Madzia Bryniarska) wystąpiły w modlitwie wiernych.  Uroku  Mszy Świętej dodawał prześliczny śpiew połączonych chórów „Organum” i „Kantata”. Szczególnie urzekło wszystkich wyśmienite wykonanie „Bogurodzicy”.

Po  Mszy Świętej pani Urszula Własiuk, prezes Zarządu Fundacji Szlaki Papieskie, podziękowała  Księdzu Metropolicie za spotkanie, po czym zgromadzeni udali się do Sali Włoskiej w krużgankach klasztoru oo. Franciszkanów. Tam przy poczęstunku można było porozmawiać z dawno niewidzianymi znajomymi lub nawiązać nowe znajomości. Można też było otrzymać książki oraz pocztówki związane z działalnością  Fundacji. Szczególnym zainteresowaniem i szacunkiem zgromadzonych oprócz p. U. Własiuk cieszyła się małżonka Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego oraz przewodniczący Rady Fundacji Jerzy Rieger.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Fundacji Szlaków Papieskich za to, że mogliśmy wziąć udział w tak miłej i podniosłej uroczystości . Dostarczyła nam ona  wielu pozytywnych wzruszeń. Serdeczne Bóg zapłać!

Zobacz galerię

Homilia Arcybiskupa Krakowskiego Marka Jędraszewskiego

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content