Wyróżnienie w konkursie o Janie Pawle II

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela Mieczysława Chojny wzięli udział w  wojewódzkim konkursie pt. „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”.  W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się już XVII edycja tego konkursu. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Zębie, a współorganizatorami  Gmina Poronin i Parafia św. Anny.

Najważniejszym celem konkursu było propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Niezwykle istotne było również eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych,  literackich oraz kształtowanie poczucia solidarności z rówieśnikami z innych szkół. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach – literackim, plastycznym i informatycznym.

Siódmoklasiści wzięli udział w  konkursie informatycznym w kategorii: rysunek w Paint klasy IV-VII szkoły podstawowej. W tej kategorii wpłynęło na konkurs 81 prac. Szymon Kołodziejski zdobył wyróżnienie w tym współzawodnictwie.

Bardzo serdecznie gratulujemy Szymonowi!

zobacz pracę wyróżnioną

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content