Wycieczka do Wrocławia zorganizowana przez Stowarzyszenie Nowa Perspektywa

W dniach 21-23 stycznia grupa dzieci uczestniczących w projekcie Mali Giganci wyjechała na wycieczkę do Wrocławia zorganizowaną przez Stowarzyszenie Nowa Perspektywa. Piątek Wyruszyliśmy autokarem o świcie i już od godzin przedpołudniowych rozpoczęliśmy przygodę z Wrocławiem. Spacerem przeszliśmy spod hotelu Novotel, gdzie byliśmy zakwaterowani, do Laboratorium Kreatywności. Tam odbył się konkurs wiedzy o Harrym Potterze. Następnie udaliśmy się do dawnego schronu przeciwlotniczego gdzie obecnie znajduje się muzeum Movie Gate gromadzące rekwizyty i kostiumy filmowe. Na koniec czekał nas pokaz chemika, który zadziwiał nas sztuczkami z ciekłym azotem.

Sobota to był bogaty w wydarzenia dzień. Zwiedziliśmy Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, pełne interaktywnych atrakcji. Kolejny punkt programu to słynne wrocławskie ZOO, w którym na szczęście nie wszystkie zwierzęta schowały się przed zimą oraz prawdziwe cudo – Afrykarium. Przenieśliśmy się w tropikalne klimaty podziwiając egzotyczne morskie stworzenia. Największą atrakcję stanowi przeszklony tunel, gdzie można obserwować przepływające wokół (i nad głową) płaszczki, żółwie i kolorowe ryby. Dzień zakończyliśmy podziwianiem monumentalnej Panoramy Racławickiej, gdzie nie wiadomo, w którym miejscu obraz przechodzi w naturalną dekorację. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem, a wyobraźnia przeniosła nas w sam środek pola bitwy.

Niedziela Ostatni dzień to długi spacer po zabytkowej części miasta. Podziwialiśmy wiele ciekawych miejsc, m.in. Rausz, uniwersytet, Wrocławską katedrę, pręgierz i pokutny mostek przypominające jak surowe kary dawniej stosowano. Spacerowaliśmy po Ostrowie Tumskim i wszędzie po drodze szukaliśmy ukrytych w różnych miejscach krasnoludków. Po obiedzie syci i stęsknieni za bliskimi wróciliśmy w rodzinne strony. To były udane, pełne wrażeń dni, za które dziękujemy organizatorom, opiekunom i pani przewodniczce.

Małgorzata Zając

zobacz zdjęcia

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content