Klimatyczna klasa III

W tym roku szkolnym uczniowie klasy III biorą udział w programie Klimatyczna klasa I – III.

Celem organizacji zajęć w ramach programu jest rozwijanie  kompetencji społecznych uczniów klas młodszych na lekcjach przyrodniczych. Otrzymaliśmy zestaw badawczy dla klasy, z którego korzystamy na zajęciach. Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? Czy o klimat można dbać? Trzeba! Zwłaszcza o klimat panujący w klasie! W ramach tego projektu realizujemy  ciekawe lekcje przyrodnicze.

Na pierwszych zajęciach zastanawialiśmy się Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej? Czy można spodziewać się śniegu w środku lata lub upału w listopadzie? Co takiego dzieje się w atmosferze, że występuje efekt cieplarniany i jaką rolę w tych procesach odgrywa człowiek? Poprzez doświadczenia i zabawy poznaliśmy mechanizm powstawania efektu cieplarnianego.

Na następnych zajęciach dowiedzieliśmy się  co powoduje, że orkany występują na Ziemi?

Obserwacje pogodowe, które prowadziliśmy przez tydzień poprzedzający lekcję, pozwoliły nam zrozumieć różnice między pogodą i klimatem. Podczas lekcji  nauczyliśmy się określać kierunek wiatru i zrozumieliśmy, czym są orkany i w jaki sposób powstają. W czasie lekcji  zastanawialiśmy się, co zrobić, by spowolnić zmiany klimatyczne. Te zajęcia były bardzo ciekawe, czekamy na następne.

Zobacz zdjęcia

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content