W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Uczniowie SP w Marcyporębie  w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Szkoła Podstawowa w Marcyporębie podjęła starania o nadanie placówce imienia Świętego Jana Pawła II. Aby uczcić osobę tego sławnego Polaka i przybliżyć uczniom Jego sylwetkę, zaplanowano uroczyste obchody urodzin przyszłego patrona.  Dlatego 18 maja br. cała społeczność szkolna udała się do kapliczki na Drabożu, która stanowi ważny przystanek na szlaku papieskim „Nie lękajcie się” prowadzącym przez naszą gminę i wieś. Uczniom, nauczycielom oraz przedstawicielom Rady Rodziców towarzyszył także ksiądz proboszcz z Marcyporęby Jan Giądła.

Pogoda niezbyt dopisała, ale zgromadzeni nie przejmowali się tym zbytnio. Jak zwykle pełna energii pani Ewa Słania przygrywała na akordeonie, zachęcając uczniów do śpiewania. Oprócz licznych pieśni Maryjnych zaśpiewano po raz pierwszy wspólnie hymn szkół noszących imię Świętego Jana Pawła II. Najmłodsi z zapałem wymachiwali biało – żółtymi chorągiewkami. Kamilka Wiecheć i Sławek Bobula  z kl. V przypomnieli najważniejsze fakty związane z okolicznościami narodzin  Karola Wojtyły. Z towarzyszeniem akordeonu odśpiewano także Litanię do NMP. Stosowne modlitwy poprowadził ksiądz proboszcz.

Po zakończeniu nabożeństwa Patrycja Kowalczyk oraz Anetka Jucha z klasy VI z wielkim uczuciem przeczytały wybrane cytaty z pism Świętego Jana Pawła II oraz wiersze poświęcone Jego Osobie. Wysłuchano także fragmentów nagrania jednej z papieskich homilii. Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz pobłogosławił zgromadzonych.  Głos zabrała także pani dyrektor Krystyna Korus. Podziękowała księdzu proboszczowi oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.  Oznajmiła też, że oto zainicjowaliśmy nowa tradycję naszej placówki. Dzień urodzin  Świętego Jana Pawła II będzie  bowiem odtąd dniem patrona szkoły.

Gdy skończyła się część oficjalna uroczystości, wszyscy z wielką chęcią udali się na łąkę za kapliczką, skąd dochodziły apetyczne zapachy. Tam państwo Magdalena i Marek Zającowie kończyli już grillowanie. Stosy gorących, smakowitych kiełbasek błyskawicznie znikały w brzuszkach trochę zziębniętych uczestników spotkania – tych młodszych i tych starszych. Po sutym posiłku wszyscy w doskonałych humorach wrócili do szkoły, żywiąc nadzieję, iż w przyszłym roku pogoda będzie nam bardziej przychylna.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content