Sukces zespołu jasełkowego

Sukces zespołu jasełkowego

W sobotę 16 stycznia 2016 r. grupa jasełkowa z naszej szkoły wzięła udział w XVI Gminnym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych organizowanym przez CKiP w Brzeźnicy. Występ planowany był o godzinie pierwszej, ale już od jedenastej trwały przygotowania. Opiekunki grupy oraz niektórzy Rodzice przewozili do Brzeźnicy elementy dekoracji, kostiumy i rekwizyty. Uczniowie, którzy dość wcześnie stawili się na miejscu, chętnie pomagali w rozładowywaniu i przenoszeniu sprzętu. Następnie młodzi aktorzy przebrali się w przestronnej szatni na piętrze. Siostra Maristella wykonała niektórym odpowiedni makijaż sceniczny, dopilnowała, aby kostiumy były założone należycie i już wszystko było gotowe. Obaw było wiele, bo nie jest łatwo występować w nowym miejscu bez przeprowadzenia jakiejkolwiek próby i sprawdzenia chociażby, jak działa sprzęt. Zniecierpliwieni uczniowie co chwilę biegali do sali widowiskowej, aby podglądać konkurencję i debatować nad mogącymi się ewentualnie pojawić problemami.
Wreszcie nadeszła chwila naszego występu. Nastąpiła gorączkowa krzątanina, kiedy kto tylko mógł, wnosił i ustawiał dekoracje, przepychając się przy tym z poprzednią grupą. Szybciutko planowano, jak i z której strony mają wychodzić aktorzy. Pojawiły się problemy z odtwarzaniem muzyki, na szczęście dość szybko im zaradzono i przedstawienie mogło się rozpocząć. W odpowiedni nastrój wprawiła widzów Madzia Bryniarska, która na wstępie zaśpiewała rzewną kolędę. Dalej przedstawienie toczyło się jak zwykle. Wszyscy starali się zagrać jak najlepiej, głośno i energicznie wygłaszali swoje kwestie, z uczuciem interpretowali swoje role. Na koniec rozległy się gromkie brawa, a jeden z jurorów klaskał nawet wtedy, gdy inni już skończyli. Był to dobry prognostyk. Okazało się, że nasz spektakl znalazł uznanie w oczach jurorów i otrzymaliśmy wprawdzie nie grand prix, ale wysokie I miejsce, które podzieliliśmy z bliskim naszym sercom przedszkolem Sióstr Nazaretanek.
Opiekunki grupy jasełkowej gorąco dziękują wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w działania związane z tym występem. Bez Was ten wyjazd nie byłby możliwy. Dziękujemy za wsparcie fizyczne i duchowe. Bóg zapłać!

 Zapraszamy do obejrzenia galerii CKiP w Brzeźnicy

CCI20160205jasełka do wywołania

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content