Srebrna druga klasa

     4 grudnia już po raz ósmy odbył się coroczny Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy w Łączanach. Naszą szkołę reprezentowały dwie 8-osobowe drużyny z klasy II i III. Zawody polegały na pokonaniu toru przeszkód w 6-osobowym biegu sztafetowym ( 2 zawodników rezerwowych mogło startować wymiennie). Odbyło się 5 konkurencji: bieg z piłeczką tenisową na rakietce, bieg z plastikową butelką między kolanami, wkładanie i zbieranie woreczków spod pachołków, bieg z gazetą na klatce piersiowej oraz kozłowanie piłki slalomem.
         Znakomicie spisała się klasa II , która walcząc do upadłego o I miejsce ze szkołą z Tłuczani, ostatecznie zajęła świetne miejsce drugie, wygrywając puchar, piłkę oraz pamiątkowe medale. Zespołowi w składzie:Paulina Graca, Marika Morek, Matylda Opyrchał, Magdalena Żmuda, Szymon Ciernia, Karol Grzywa, Filip Kowalczyk, Piotr Pilch serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że za rok będzie co najmniej tak dobry wynik jak ten.
        Wszystkie dzieci, niezależnie od zajętego miejsca, za trud włożony w przygotowanie się do zawodów otrzymały upominki od świętego Mikołaja, który przybył na salę i nawet próbował wykonać kilka ćwiczeń gimnastycznych. Okazało się, że to jednak dzieci są bardziej wysportowane. Może Mikołaj zamiast saniami, za rok przyjedzie na rowerze?
Małgorzata Zając

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content