Ślubowanie klasy I

DSCF1211Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dzieci i ich rodziców. Dzieci poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli. W dniu 12 listopada 2015 roku pierwszoklasiści z naszej szkoły przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie. Doniosłość tego wydarzenia podkreśliła przypadająca na ten dzień 150 rocznica utworzenia szkoły w Marcyporębie. Z tej okazji społeczność szkolna wzięła udział we Mszy św., która odprawiona została przez księdza Proboszcza Jana Giądłę w naszym kościele parafialnym p.w. św. Marcina.
Ślubowanie to bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. W tak doniosłym dniu naszą szkołę odwiedził Wójt gminny Brzeźnica, pan Bogusław Antos oraz pani Wiesława Jarguz – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeźnicy. Podczas uroczystego apelu towarzyszyli dzieciom rodzice, koledzy ze starszych klas, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, pani Zdzisławy Ciepiela program artystyczny, podczas którego z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz rozwiązywały zagadki zadawane przez uczennice z klasy VI naszej szkoły.
Po części artystycznej wystąpiła pani dyrektor Krystyna Korus, która skierowała do pierwszaków życzenia. Pierwszaki otrzymały również życzenia od Pana Wójta a następnie uczniowie z powagą złożyli ślubowanie.
Po ślubowaniu Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Marcyporębie. Każdy świeżo pasowany uczeń, pozostawił ślad w Księdze Pamiątkowej odbijając odcisk swojego paluszka przy wypisanym imieniu i nazwisku.
Następnie pierwszaki otrzymały od rodziców pamiątkowe dyplomy oraz koszulki z logo szkoły, imieniem i napisem „Dobrze jest być uczniem”, co sprawiło dużo radości dzieciom.
Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia, rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.
Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki!

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content