ŚLUBOWANIE KLASY I

Bardzo długo czekaliśmy na ten dzień. Z powodu pandemii uroczystość pasowania na ucznia była odkładana dwukrotnie. Ale… do trzech razy sztuka! Tym razem ślubowanie odbyło się bez przeszkód. Mogliśmy zaprosić rodziców, młodszych uczniów naszej szkoły oraz poczet sztandarowy, aby uroczystość odbyła się zgodnie z tradycją.

Pierwszaki, bardzo przejęte, od samego rana niecierpliwie czekały na tę najważniejszą w ich dotychczasowym życiu chwilę, kiedy po swoim występie artystycznym podniosły paluszki do góry i uroczyście przyrzekły, że będą dobrymi uczniami, Polakami i kolegami. Podczas pasowania na ucznia ogromnym ołówkiem przez Dyrektora szkoły Krystynę Korus ich buzie były skupione i uroczyste. Następnie, z pomocą sowy Nikoli wychowawczyni obdarowała dzieci pamiątkowymi medalami i dyplomami. A prawdziwy wybuch radości nastąpił, kiedy błękitne birety poszybowały w górę na znak nadchodzących wakacji.

Życzę mojej maleńkiej gromadce wielu pięknych chwil związanych ze szkolnym życiem i przyjaźni, które pozostaną na całe życie. Powodzenia, uczniowie!

zobacz zdjęcia

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content