POMOC DLA UKRAINY


W związku z panującą na Ukrainie wojną z miejscowości Dołyńska leżącej w środkowej części Ukrainy, nad Dnieprem, wpłynęła do NAS od burmistrza tej miejscowości Jewgena Zwizdowskiego prośba o pomoc humanitarną. Obecnie w tej miejscowości oprócz stałych mieszkańców przebywa ponad 2 tysiące osób wewnętrznie, czasowo przesiedlonych z terenów okupowanych, a ilość przesiedlonych stale rośnie. Dotychczasowa pomoc dla Ukrainy zazwyczaj docierała do dużych miast, a te mniejsze takie jak Dołyńska muszą radzić sobie same. Dlatego w odpowiedzi na tę prośbę, Wójt Gminy Brzeźnica i nasza Parafia pragną zorganizować konkretną, cykliczną pomoc dla mieszkańców Dołyńskiej i działającej tam obrony terytorialnej.

Potrzebne dary rzeczowe przekazać będzie można do Szkoły Podstawowej w Marcyporębie od 30 maj do 3 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy szkoły.

Zgłoszone potrzeby: konserwy mięsne i rybne, gulasz, kawa, herbata, ciastka, kasza, ryż, makaron, proszek do prania, środki higieny osobistej: mydło, pasta do zębów, szampon.

Ks. Proboszcz Rafał Marciak

Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos

Poniżej pisma w tej sprawie:

https://drive.google.com/file/d/1C0panOnkwjqqR1QewLzJJUyDrNxcgh3M/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1Rce6GnG4lQ1LGwqbR2KilZ1H07ENjj_f/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1FUxhk_k8fM9nG3YuTjdZjGBGyeohPB8L/view?usp=sharing

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content