Konkurs klasowy na plakat z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi – 2022 odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w Naszą Planetę, dlatego wszystkie klasy z naszej szkoły zostały zaproszone do udział w konkursie plastycznym na plakat „Jak my możemy pomagać Ziemi?”

Wykonane plakaty zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Zwracają one uwagę na wartość, jaką Ziemia ma dla nas oraz wskazują sposoby zachowania przyjazne naszej planecie.

Wszystkie plakaty zostały wykonane zgodnie z tematyką i zwracają uwagę na działania i postawy istotne dla poprawy warunków środowiska przyrodniczego Ziemi – naszej planety. Każdy plakat został wykonany starannie oraz z dużym zaangażowaniem, dlatego każda klasa otrzyma nagrodę.

Dziękujemy uczniom klas I – VIII oraz „Zerówce” za zaangażowanie w wykonanie plakatów. Wykonanie tej pracy skłoniło uczniów i uczennice naszej szkoły do przemyśleń i rozmów na temat zasad naszego codziennego postepowania, aby było ono w zgodzie z naszym środowiskiem przyjazne naszej planecie.

 Miło mi przekazać informację, że nasze działanie otrzymało wsparcie Rady Rodziców. Dzięki niemu każda klasa otrzymała za wykonanie plakatu kwiatek do klasy. Są to paprocie, które należą do kwiatów poprawiających mikroklimat klasy przez pochłanianie szkodliwych substancji w tym dwutlenku węgla, jak również obniżają niewłaściwą jonizację powietrza w pomieszczeniach.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie naszych ekologicznych działań edukacyjnych.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content