Wizyta Pani Poseł Ewy Filipiak w szkole

Wizyta Pani Poseł

                28 września 2016 roku Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie odwiedziła p. Ewa Filipiak – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Pani Poseł nie mogła być obecna na uroczystości nadania szkole imienia oraz sztandaru w dniu 24 września br.  Bardzo jednak pragnęła spotkać się z uczniami i gronem pedagogicznym. Zdecydowała się więc na wizytę w terminie późniejszym.

                Razem z Panią Poseł do szkoły przybył Wójt Gminy Brzeźnica p. Bogusław Antos oraz radny do powiatu p. Franciszek Żmuda oraz zastępca przewodniczącego Rady Gmniy Brzeźnica p. Kazimierz Pacułt. Na cześć znakomitego gościa odbyła się krótka akademia, podczas której uczniowie mieli możność zaprezentować nowy sztandar. Pani Poseł dopełniła ceremonii wbicia w drzewce pamiątkowego gwoźdźca. W trakcie uroczystości uczniowie głośno i melodyjnie  zaśpiewali Hymn Państwowy oraz Hymn Szkół św. Jana Pawła II. Uroczo wyglądali w żółtych chustach z logo szkoły. Były również przemówienia. Pani Dyrektor powitała gościa i krótko przedstawiła dorobek szkoły.  Z kolei Pani Poseł wyraziła radość ze spotkania i zaskoczenie, że tak wspaniale ją powitano. Bardzo łatwo nawiązała dialog z uczniami, rozmawiając o ich potrzebach, przede wszystkim o konieczności zbudowania sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia.

                Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali także fragmenty przedstawienia przygotowanego na uroczystość 24 września, a mianowicie: „Klan”, „Milionerów” i taniec zespołu ”Hop – Bęc”. Wszystkie punkty programu były zabawne, a jednocześnie dostarczały wiedzy o życiu  św.  Jana Pawła II. Na koniec akademii  Pani Poseł otrzymała od uczniów kwiaty, po czym udała się na nieformalne spotkanie w towarzystwie Pani Dyrektor i obecnych w szkole przedstawicieli władz lokalnych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content