Projekt EuroWeek

Właśnie zakończyła się nasza 5-cio dniowa przygoda z EuroWeek w Międzygórzu. 19 uczniów z klas VI-VIII po raz pierwszy wzięło udział w programie edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Każdy dzień był dla naszych uczniów nowym wyzwaniem, gdyż zajęcia zaczynały się o 9:30 a kończyły około godz.20:00. Pierwszego dnia zaraz po przyjeździe poznaliśmy wspaniałych wolontariuszy, którzy opowiedzieli nam skąd pochodzą i zachęcili (każdy na swój sposób) do udziału w warsztatach. W kolejnych dniach uczyliśmy się tańców z różnych stron świata, uczestniczyliśmy w licznych zabawach i grach językowych, wspólnie z innymi uczestnikami tworzyliśmy przedstawienie pt. ”Janusz and Grażyna travelling around the world”, oglądaliśmy prezentacje multimedialne i wykonywaliśmy różne projekty pod okiem wolontariuszy, braliśmy udział w wielu dyskusjach, rozmowach i debatach. Ponadto odgrywaliśmy różne scenki i sytuacje z życia codziennego, pisaliśmy wiersze i piosenki. Nie zabrakło dyskotek oraz pizza party. Jednego dnia odbyła się także wycieczka do Muzeum Zapałek w Kłodzku, w pobliżu znaleźliśmy wodospad Wilczki, a także poznaliśmy malownicze okolice naszego ośrodka.

Pomimo zmęczenia towarzyszącego uczniom (gdyż program zajęć był bardzo bogaty i zróżnicowany) nie zniechęcali się i z zainteresowaniem i ciekawością szli na kolejne zajęcia, a po powrocie z ostatnich wieczornych zajęć (najczęściej z bólem głowy), z ich twarzy nie znikał uśmiech.

Wszyscy uczestnicy wyrażali się bardzo pozytywnie o programie, mogli przełamać strach i barierę językową, stali się bardziej otwarci i pewni siebie.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej przygody z EuroWeek i niebawem tam wrócimy…

Zobacz zdjęcia

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content