European Money Week- prelekcja w szkole

W dniach 25-29 marca br. europejskie asocjacje bankowe uczestniczą we wspólnym projekcie: Europejski Tydzień Edukacji Finansowej. Ta kilkuletnia inicjatywa sektora finansowego, pod auspicjami Europejskiej Federacji Bankowej, przypomina o znaczeniu edukacji finansowej i konieczności podnoszenia wiedzy społeczeństwa w tej dziedzinie. W całej Europie odbywają się w tym czasie konferencje, seminaria, prelekcje oraz konkursy.

W ramach tej inicjatywy  w dniu 2 kwietnia br. odbyła się prelekcja w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie dla uczniów z klasy VII i klasy VIII.  Naszą placówkę zaszczyciła swoją obecnością Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Brzeźnicy  Pani Małgorzata Fenc, którą przywitała i przedstawiła uczniom Dyrektor szkoły Pani Krystyna Korus.

Pani Prezes wygłosiła prelekcję połączoną z multimedialną prezentacją na temat bankowości i zawodu bankowca. Bardzo ciekawie opowiadała m.in. o banku dawniej i obecnie, o tym jakie należy mieć predyspozycje i jaką wybrać drogę edukacji, aby zostać bankowcem i wiele innych przydatnych dla młodych ludzi informacji.

Dziękujemy  Pani  Prezes Małgorzacie Fenc za ciekawą prelekcję.

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content