Będziemy mieć wielofunkcyjne boisko

Wielofunkcyjne boisko w Marcyporębie !!!

W Gminie Brzeźnica powstanie już piąte wielofunkcyjne boisko sportowe. Tym razem Gmina skorzystała ze sportowej inicjatywy Województwa Małopolskiego skierowanej do dzieci i młodzieży z regionu i wzięła udział w pilotażowym programie „Małopolskie boiska” i to był trafiony pomysł.

Samorząd województwa zdecydował o przekazaniu 9 mln zł na realizację pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”. Wśród wybranych z powiatu wadowickiego znalazła się Gmina Brzeźnica.

W ramach przedsięwzięcia powstanie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 40 x 20 m z polem do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego wraz z systemowym wyposażeniem technicznym urządzeń do każdej z dyscyplin. Nawierzchnię boiska będzie stanowić systemowe podłoże poliuretanowe. Obiekt zostanie również ogrodzony i wyposażony w trybuny z ok. 80-cioma siedziskami.

Pozyskana dotacja 170 530 zł umożliwi rozpoczęcie realizacji tego przedsięwzięcia w okresie wiosennym.

Wszystko wskazuje na to że już od najbliższego nowego roku szkolnego 2018/2019 uczniowie szkoły podstawowej i mieszkańcy Marcyporęby będą mogli korzystać z wielofunkcyjnego przyszkolnego boiska sportowego.

Artykuł pochodzi z :

https://www.brzeznica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3118:wielofunkcyjne-boisko-w-marcyporbie-&catid=34:gorce&Itemid=276

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie
Created by Adito.pl

Skip to content